Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Pivovar Vyškov

Asi jediný pivovar čekající desetiletí na dořešení církevních restitucí uvádí jako první zmínku rok 1680. Tehdy byl založen olomouckým biskupstvím a provozován až do roku 1885. Poté byl pronajímán nájemcům a to platí až doposud. Tradičních devět druhů piv různé stupňovitosti a barvy doplňují v posledním roce, na průmyslový pivovar, zcela netradiční styly. Například staroněmecké svrchně kvašené Altbier, nebo ABA - American black ale. Nový nájemce si uvědomuje důležitost soužití s nejbližším okolím a tak pořádá během roku celou řadu akcí od koncertů po zabijačku na pivovarském dvoře.

Více >>

Pivovar Zubr

Moderní pivovar byl založen roku 1872 a navazoval na staletí pivovarnictví v Přerově. Již v roce 1480 byl postaven panský pivovar. Pivovar vaří tradiční spodně kvašená piva a roční výstav je cca 250 000 hl. Označení pivovaru, stejně jako piv pochází od erbu rodu Pernštejnů a i města. Pivovar je součástí skupiny PMS.

Více >>

Pivovarský dvůr Purkmistr

Na předměstí Plzně je od roku 2007 pivovar včetně hotelu a pivních lázní. Velbloud ve znaku pochází z městského znaku Plzně, jméno pak odkazuje na zaniklý pivovar v Domažlicích. Základem sortimentu jsou spodně kvašené ležáky, které doplňují četné speciály černých pivních stylů. Roční výstav je cca 1300 hl. V pivovaru se každoročně koná akce Slunce ve skle, což je přehlídka desítek pivovarů.

Více >>

Plzeňský Prazdroj

Mekka novodobého pivovarského světa byla založena roku 1842 a zde vzniklý druh piva dnes představuje výrazně většinový pivní druh vařený na celém světě. Spodně kvašený ležák tak dal podle místa svého vzniku jméno celé kategorii piv. Také označení Pils a Pilsner se začalo ve světě masivně používat a pivovar vlastní stovky ochranných známek. V areálu je k dispozici prohlídková trasa a největší restaurace nesoucí název po původním využití těchto prostor Spilka. Plzeňský Prazdroj vystaví ve všech svých závodech 9,9 mil. hl piva ročně.

Více >>

Podklášterní pivovar Urban

Nad třebíčským zámkem a bazilikou je od roku 2012 Podklášterní pivovar Urban. Dobrým orientačním bodem, hlavně po sluchu, je i psí útulek nedaleko centra. Ke klasické nabídce světlá 10 % a 12% je celoročně k dispozici polotmavá 13 % a 12 % pšeničný speciál. Další různé svrchně kvašené speciály a ochucená piva se v nabídce střídají. Přímo v areálu je i muzeum sportovních vozů Jaguar.

Více >>

První občanský pivovar v Chomutově

Pivovar byl založen v roce 2013 a první pivo bylo uvařeno v roce 2014. Mimořádný je počin založení formou akciové společnosti a podrobným seznamem investorů na webu včetně ekonomické kalkulace. Další zajímavostí je název pivovaru odvozený od historických osobností kraje. Oba pánové byli označováni za české Jánošíky s širokou oblastí působnosti. Jejich jména a osudy spojil v jedné knize spisovatel Kvidon z Felsů, který o nich napsal loupežnický román Karásek a Stülpner (A. Hynek, Praha 1908). Pivovar doplňuje klasická česká spodně kvašená piva různými speciály. Pivovar zásobuje i několik dalších barů a restaurací.

Více >>

První selský pivovárek

Nejmladší kroměřížský pivovar byl otevřen v roce 2013 na předměstí. Nachází se v zemědělském areálu, odtud plyne označení selský. Umístění pivovaru má dopad i na názvy piv. Jedenáctka se jmenuje Sedláček a dvanáctka Sedlák. V sortimentu jsou i svrchně kvašené speciály.

Více >>

Rodinný minipivovar Pacov

Minipivovar byl založen roku 2009 majitelem a sládkem v jedné osobě, panem Lubošem Němcem. Pivovar tak navazuje na pacovský pivovar zrušený roku 1969. Protože se pivovar nachází v místech bývalé synagogy, můžeme na pivním lístku nalézt jména Golem nebo Rabín. Roční výstav je cca 400 hl. V Pacově sídlí také Pacovské strojírny, které dodávají kompletní vybavení do minipivovarů.

Více >>

Rodinný pivovar Bernard

Letopočet 1597 odkazuje na založení vrchnostenského pivovaru v Humpolci. Novodobým přelomovým datem je rok 1991, kdy tři nadšenci vydražili v malé privatizaci ruinu s nevalnou pověstí místního piva. Naštěstí jeden z nich spojil s pivovarem své jméno a příběh se šťastným pokračováním, nikoliv však koncem, mohl začít. Dnes pivovar ročně vystavuje přes 200.000 hl nepasterovaného piva. Osobně hodnotím pivovar jako nejuklizenější a žasnu nad využitím každého metru. Pivovar je velkým inovátorem trhu a stále přichází s novinkami.

Více >>

Rodinný pivovar Berounský medvěd

Jeden z nejstarších minipivovarů vznikl v roce 1999, tedy ještě před ohromným nástupem malokapacitních pivovarů. Pivovar má neopakovatelnou atmosféru bývalého cukrovaru, kde se doposud nachází sběrna starého železa. Nenechte se však odradit industriálním vzevřením. Varnu si majitel postavil sám a je na přímý otop dřevem. Tradiční označení Berounský medvěd měl již jeho velkoprůmyslový předchůdce založený v Berouně roku 1872 a uzavřený v roce 1978. Pět šest ležáků stabilně doplňují tradičně nejenom speciální piva, ale i světlá Cyklo 8%.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz