Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Pivovar Rohozec

Pivovar byl založen roku 1850 renesanční osobností panem Ungrem. Jeho syn pak prodal roku 1910 2/3 podíl Společenství hostinských z Turnova. V novodobé historii měl pivovar velké štěstí, že přežil nepovedenou privatizaci. Nový vlastník, společnost LIF z Liberce, si svého majetku hledí a i díky dotacím z fondů EU prokouklo nejen pivovarské nádvoří. Pivovar používá na svých pivech jednotnou značku Rohozec a heslo "Pivo Českého ráje" a opravdu má kolem komína velmi silné postavení. A oprávněně.

Více >>

Pivovar Ruprenz

V Uhřínovicích je pivovar od roku 2013 a pojmenování Ruprenz má podle původního jména obce. Zajímavostí je pivní automat, včetně kontroly věku spotřebitele, na místním kulturním domě. Základním sortimentem jsou spodně kvašená piva plzeňského typu, která doplňuje řada speciálů od IPA po Amber Ale.

Více >>

Pivovar Rychtář

Pivovar Rychtář byl až do roku 1971 nejmladším českým pivovarem. Byl totiž založen až v roce 1913 konsorciem hostinských a místních podnikatelů. Důvodem bylo prý obtížné zásobování pivem v podhůří Železných hor zejména v zimních měsících. Z technologického hlediska je zajímavé, že jako jeden z mála českých pivovarů chmelí výhradně hlávkovým Žateckým poloraným červeňákem. V aktuálním sortimentu jsou čtyři lahvová piva s označením Rychtář a další čtyři druhy jsou jen v sudech. Roční výstav je cca 70.000 hl. Pivovar patří do skupiny Pivovary Lobkowicz.

Více >>

Pivovar Starobrno

Na současném místě stojí pivovar od roku 1872, byť navazuje na historii klášterního pivovaru z roku 1325. Pivovar dnes představuje jeden z nejmodernějších pivovarů v zemi. Současná produkce je díky použíté mikrofiltraci celá nepasterizovaná. Pod značkou Starobrna se dnes vaří světlé výčepní, světlá 11% a světlá 12 % Drak. Pivovar patří od roku 2003 do světové skupiny Heineken. Pivovar v Brně nelze nenajít, protože je jen pár desítek metrů od přestupového uzlu městské dopravy na Mendelově náměstí.

Více >>

Pivovar Svijany

Pivovar s největším zvětšením výstavu v posledních dvaceti letech uvádí jako rok založení letopočet 1564. Je to první zmínka o pivovaru ve Svijanech. Rok druhého zrození by se měl uvádět rok 1998. Noví vlastníci, liberecká skupina LIF, a vedení začínají na výstavu 48.000 hl. V roce 2013 byl výstav 609.000 hl! Pivovar staví na klasických ležácích plzeňského typu vyráběných klasickou technologii v moderním prostředí, které se mění každý den. Vlastník na modernizaci využívá i evropské fondy, což je poznat na každém kroku. Z regionálního pivovaru na zavření se stal pivovar s celorepublikovým trhem. Pokud pojedete po R10, tak neuděláte chybu, pokud se zastavíte i v Pivovarské restauraci. Tradiční jídla za rozumnou cenu, ve výborné kvalitě, rychle a v příjemném prostředí.

Více >>

Pivovar Tambor

Dvůr Králové nad Labem má od roku 2009 opět pivovar. Navázal na dlouholetou tradici vaření piva, která byla na třicet let přerušena v roce 1979. Na "zelené louce" vznikl účelný objekt s moderní technologií, ale prvotřídním spodně kvašeným ležákem plzeňského typu. V současnosti jsou ve stálé nabídce 4 druhy lahvových piv a pět sudových, navíc další 2 druhy jsou sezónní. Pivovar je silný regionální patriot. Od pojmenování piv po místních osobnostech, po kulturní a společenské akce. Také vztah k pivním nadšencům všeho druhu je vzorový. Etikety, pivní sklo a suvenýry - vše je na místě i na webu k dispozici.

Více >>

Pivovar Uherský Brod

Moderní pivovar postavil v roce 1894 na tehdejším předměstí Uherského Brodu pan Janáček. Jeho potomci pivovar vlastnili až do roku 1948 a následně po restituci v devadesátých letech minulého století. Od roku 2012 přešel nový vlastník Pivovary Lobkowicz na označení Uherský Brod. Sortiment stojí na spodně kvašených ležácích plzeňského typu, které jsou vyráběny klasickou technologií. V portfoliu dnes nalezneme na deset druhů piv od desítky po čtrnáctku.

Více >>

Pivovar Velké Popovice

Pivovar založil roku 1874 ve Velkých Popovicích významný český průmyslník baron Ringhoffer. Označení piva Kozel vzniklo od názvu jednoho z tehdejších piv a emblém kozla pak od potulného francouzského malíře. Doposud mají v pivovaru živého maskota. Pivovar je dnes jeden z nejmodernějších v zemi s výstavem přes 1,5 mil. hl. Sortiment spodně kvašených piv plzeňského typu doplňují pivní speciály Master. Pivovar od roku 1999 patří do skupiny Plzeňský Prazdroj. V pivovaru je vybudované návštěvnické centrum.

Více >>

Pivovar Vítek z Prčice

Od roku 2010 stojí v Sedlci restaurační pivovar, jehož název je odvozen od zakladatele významného rodu Vítkovců. Sortiment je také postaven na typech spjatých s tímto rodem a dobou jeho největší slávy. V pivním lístku tak najdete piva česká, bavorská, vídeňská. A co do složení ječná, žitná i pšeničná. Roční výstav je cca 1000 hl. V areálu restaurace a pivovaru se buduje i Nový hrad a zajímavé muzeum Vítkovců.

Více >>

Pivovar Vysoký Chlumec

Pivovar Vysoký Chlumec je od svého vzniku spjat se jménem Lobkowicz. Rod pivovar založil a kromě dvou totalitních režimů jej vlastnil až do roku 2006. Od roku 2008 pak patří do skupiny Pivovary Lobkowicz. Roční výstav je cca 90 000 hl a značná část produkce je vyvážena do Německa. Technologie je tradiční s otevřenou spilkou. Sortiment spodně kvašených ležáků doplňuje dlouhodobě úspěšná speciální polotmavá 13 % Démon a nově i pivo pšeničné.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz