Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Pivovar Nachmelená Opice

Od roku 2015 mají v Krnově opět pivovar. Dvounádobová nerezová varna o objemu 10 hl a cylindrokonické tanky, které slouží otevřené jako spilka pro hlavní kvašení. Následně pak uzavřené jako ležácké tanky. Sortiment spodně kvašených piv českého typu doplňuje řada svrchně kvašených speciálů.

Více >>

Pivovar Nová Paka

Jen málo pivovarů má noční osvětlení a novopackému s obrazem v pivovarském rybníku náramně sluší. Pivovar byl založen v roce 1872 a doposud si uchoval původní ráz. Roční výstav kolem 40.000 hl je postaven na širokém sortimentu a exportu do řady zemí. Ve Švédsku vás třeba mile překvapí Pakapramen. V USA, Číně a Jižní Koreji se lidé mohou setkat se značkou BrouCzech. Další názvy piv jsou odvozeny z kraje ( Kumburák, Podkrkonošské spieciály)nebo podle literární postavy Svatopluka Čecha (Brouček). Zajímavostí je, že Brouček byla první desítka s etiketou, protože tu v té době měly jen ležáky a speciály. Český Brouček bylo také vůbec první české pivo, které bylo stočeno do PET lahve. Posezení přímo pod varnou mohu každému jen doporučit.

Více >>

Pivovar Nymburk

Moderní pivovar na předměstí postavili měšťané v roce 1895. Nahradil původní pivovar z roku 1785. Současný název i názvy piv odkazují na dílo a život předního českého spisovatele Bohumila Hrabala, který zde žil s rodiči od roku 1920 do roku 1948. K používání názvu Postřižinské pivo dal souhlas v roce 1991 sám autor. Roční výstav pivovaru je 171 000 hl a pivovar vaří klasické spodně kvašené pivo plzeňského typu. Pivovar má stále i vlastní humnovou sladovnu, byť na dohled od pivovaru stojí moderní sladovna společnosti Sladovny Soufflet.

Více >>

Pivovar Ostravar

Pivovar byl založen v roce 1897 jako Český akciový pivovar v Moravské Ostravě a jako jediný z řady dalších podniků přežil až do současnosti. Od roku 1997 je součástí Pivovarů Staropramen. Sortiment stojí na spodně kvašených pivech plzeňského typu a roční výstav je cca 600.000 hl. V minulosti pivovar uvedl na trh celou řadu speciálů, které po čase vyřadil z portfólia. Aktuálně je jediným speciálem v nabídce 13 % Černá Barbora. V objektu je i malé pivovarské muzeum.

Více >>


Pivovar Poutník

Pivo se v Pelhřimově vařilo od roku 1552, kdy město dostalo od panovníka právo várečné. Současný pivovar vznikl jako velmi moderní provoz v roce 1899. Jméno je odvozeno od legendy o založení města potulného mnicha Pelegrina. Právovárečníkům nebyl pivovar vrácen a byl prodán v rámci malé privatizace. Sortiment je stabilně založený na spodně kvašených pivech plzeňského typu. Desítku a dvanáctku příležitostně doplňuje 14 % speciál. Roční výstav je cca 25 000 hl.

Více >>

Pivovar Primátor

Pivovar Náchod založený v roce 1872 patří po rozsáhlých rekonstrukcích svým technologickým vybavením mezi nejmodernější pivovary naší republiky. Moderní zařízení umožňuje vařit pivo klasickou, staletími prověřenou, technologií charakteristickou pro české pivo, které tak splňuje vysoké mezinárodní požadavky na kvalitu a zároveň si zachovává svou nezaměnitelnou lahodnou chuť. V roce 2009 je pivovar prodán společnosti LIF, která vlastní i další dva pivovary. Roční výstav přesahuje 130.000 hl. Pivovar je velmi úspěšný i v zahraničí, exportuje do více jak 30 zemí světa. Náchodský PRIMÁTOR Weizenbier získal v roce 2013 zlatou medaili v soutěži World Beer Awards v Londýně.

Více >>

Pivovar Protivín

Současný pivovar byl vystavěn v letech 1873 - 1876 jako nejmodernější pivovar své doby Schwarzenberky. Historie protivínského pivovarnictví však sahá až do 16. století. Pivovar je umístěn do lesoparku a příjezdovou cestu lemuje překrásná alej platanů. Od toho je odvozena od roku 1973 také hlavní značka pivovaru. Tradiční sortiment doplňuje černý ležák Merlin, který velmi zdařile připomíná druh piva stout. V pivovaru se vaří také premiový ležák Lobkowicz. Pivovar již v roce 1907 vystavoval přes 147 tisíc hl. piva. Zajímavostí je, že v roce 2000 se stalo vlastníkem po Jihočeských pivovarech město. Nyní pivovar patří do skupiny Pivovary Lobkowicz.

Více >>

Pivovar Radegast

Donedávna nejmladší pivovar na našem území začal vařit pivo v roce 1970. Dnes se jedná o jeden z největších pivovarů v zemi s výstavem cca 2 000 000 hl. Moderní provoz s vlastní sladovnou byl vybudován na zelené louce v malé vsi Nošovice, jako výrobní základna pro zaměstnance v dolech a hutích. Sortiment tvoří spodně kvašená piva plzeňského typu. Od roku 1999 je součástí Plzeňského Prazdroje.

Pivovar Radegast v Nošovicích nese jméno po starém slovanském bohu Radegastovi. První várka v pivovaru v Nošovicích, který nese jméno po starém slovanském bohu Radegastovi, byla uvařena 3. prosince 1970. Charakteristickou chuť tomuto pivu vtiskl první sládek pan Franzl. Prosadil výraznou hořkost Radegastu, která nebyla tehdy vůbec obvyklá, ale kterou si spotřebitelé rychle oblíbili. Od té doby nošovičtí sládci stále zachovávají tuto původní recepturu a postup vaření piva Radegast, a tak zůstává stejná i jeho chuť, výrazná hořkost a správný říz.

Více >>

Pivovar Raven

Pivovar RAVEN vznikl v prostorách bývalého pivovaru BLAHOVAR v Mozartově ulici v Plzni. Vařit začal v září 2015. Jméno RAVEN (anglicky krkavec) pochází od nedalekého vrchu a stejnojmenné rozhledny Krkavec. Pivovar se zaměřuje na vaření svrchně kvašených piv. Kromě obvyklých stylů jako je IPA nebo APA vaří i v ČR méně zastoupené styly jako jsou například Oatmeal Ale, Red Rye IPA, Coffee Stout nebo Scotch Ale. Roční výstav se předpokládá cca 1000 hl.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz