Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Pivovar Klášter

Na místě cisterciáckého kláštera zničeného husity nezůstal jen vstupní portál a někde ukrytý poklad, ale i neopakovatelný duch místa. V uváděném roce 1570 byl sice menší pivovar ještě pár set metrů pod tím současným, ale na sklonku 19. století se povznesl na současné místo do bývalého zámku. A to nejen fyzicky, ale i produkcí, neboť byl ve své době v TOP 7 podniků mocnářství. Produkce je postavena na klasickém plzeňském ležáku a roční výstav je kolem 70 000 hl. Od roku 2008 patří do skupiny Pivovary Lobkowicz.

Více >>

Pivovar Kokeš v Kamenici nad Lipou

Pivovar vznikl v roce 2012 v rodinném domě majitele a sládka pana Kopačky v jedné osobě. Pivo má obchodní název Kokeš, podle přezdívky majitele.

Více >>

Pivovar Koníček

Z restauračního pivovaru v Hostinci U Koníčka založeného v roce 2006 vyrostl díky kvalitě svých piv až do průmyslové velikosti. Současný výstav po posledním rozšíření výroby dosahuje přibližně 9 000 hl ročně. Sortiment  tvoří spodně kvašené ležáky různé stupňovitosti ve světlém, tmavém i polotmavém provedení. Pivovar dnes zásobuje svým pivem desítky hostinců v blízkém i vzdálenějším okolí. Působí také jako prodejce surovin pro domácí vařiče piva. Vedle svých tradičních pivovarských slavností vydává i své vlastní noviny - Koniny.

 

Více >>

Pivovar Kout na Šumavě

První písemná zmínka o pivovaru je z roku 1736. Pivovar byl uzavřen v roce 1969 a obnoven v roce 2006. Pivovar vaří klasickou technologií spodně kvašená piva a roční výstav je cca 8000 hl. Sortiment klasické desítky a dvanáctky doplňují dva tmavé speciály 14 % a 18 %. Pivovar je mimořádně úspěšný na pivních soutěžích a každoročně se umísťuje na medailových pozicích.

Více >>

Pivovar Krušnohor

Od roku 2014 je takřka na hranici v Kraslicích - Tisové nový originální pivovar. Vedle vlastního pivovaru je pivo na čepu i v kraslickém Švejk restaurantu. Základem sortimentu jsou spodně kvašená piva o stupňovitosti 10 - 14, příležitostně doplněná svrchně kvašenými speciály. Originální a velmi vyvedený je i maskot pivovaru Krušnohorský jelen.

Více >>

Pivovar Kunratice

První doložená zpráva o vaření piva v Kunraticích je z roku 1578. V Kunratické tvrzi se vařilo až do roku 1901. V roce 2014 byl po 113 letech obnoven v Kunraticích pivovar a v roce 2016 se začalo opět vařit pivo. A to v budově bývalé továrny na marmeládu, která pak sloužila i jako barvírna kůže nebo továrna na pletací stroje MIRA. Pod tímto označením znají budovu i starousedlíci.

Pivovar vaří piva pod značkou Muflon, podle stáda volně žijících muflonů v nedalekém Kunratickém háji. Plánovaná kapacita pivovaru je nyní 2.000 hl s možností rozšíření až na 10.000 hl. Vařená piva jsou spodně i svrchně kvašená.

Více >>

Pivovar Litovel

Hanácké Benátky, jak se Litovli přezdívá, mají svůj velkopivovar od roku 1893. Věhlas pivovaru dokládá dobové označení moravská Plzeň. Prvotřídní kvalitu obhajuje i v současnosti. V roce 2014 získal Litovel Premium ocenění Evropská pivní hvězda a v roce 2015 PIVEX v kategorii světlý ležák. Roční výstav pivovaru je cca 160.000 hl a pivovar patří do skupiny PMS. Sortiment dnes čítá 13 druhů piv, včetně čtyř radlerů.

Více >>

Pivovar Lobeč

Málokterý nově zakládaný pivovar se může chlubit takovým geniem loci jako ten v Lobči. Vždyť první zmínky jsou již z roku 1586 a renesanční jádro budovy pak z roku 1600. Pivovar vařil až do roku 1943, kdy byl uzavřen. Objekt se v letech 1948 - 1951 používal jako stáčírna piva z Podkováně. Od roku 2007 se objekt probouzel do současné krásy a 30.5.2015 byl slavnostně vysvěcen. Pravidelně je vařeno světlé a tmavé výčepní a světlý ležák. Příležitostně doplněno o speciály i svrchně kvašené.

Více >>

Pivovar Lužiny

Od roku 2013 je v obchodním centru Lužiny nový restaurační pivovar. Roční kapacita je plánována na 2.500 hl s možností rozšíření až na dvojnásobek. Součástí pivovaru je i restaurace a pivní bar. Základem sortimentu je spodně kvašený ležák českého typu, který doplňují další speciály. Jedním z nejzajímavějších je polotmavý svrchně kvašený speciál belgického typu.

Více >>Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz