Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Pivovar Bobr

Od roku 2013 si plní dva spolužáci z proslulé Křemencárny sen o vaření vlastního piva. V prostorách bývalého mlýna vznikl provoz s roční kapacitou cca 500 hl. Jméno pivovaru i piv Bobr bylo zvoleno nejen pro blízkost řeky, ale i pro svou údernost. Světlý a polotmavý ležák doplňují i svrchně kvašené speciály. Jedinečná je v tomto pivovaru výroba etiket na přání zákazníka.

 

Více >>

Pivovar Bohemia Regent

Třeboňský pivovar je architektonicky jedním z nejvyvedenějších pivovarů u nás. Uváděný rok 1379 je pak datem prodeje varní pánve, ale pivo se pravděpodobně vařilo ve městě již dříve. Lokace přímo v historickém centru, těsně za hradbami a pár metrů od rybníka Svět je těžko překonatelná. Název pivovaru i vyráběných piv je odvozen od rožmberského regenta Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, pověstného to rybnikáře. Pivovar vystavuje kolem 75.000 hl piva ročně a je úspěšný i na zahraničních trzích. Již v počátcích minulého století měl obchodní sklady ve Vídni, Štýrském Hradci a Lvově.

Více >>

Pivovar Broumov

Založení pivovaru k roku 1348 je spjato s udělením městských práv Karlem IV. Určitě se zde pivo vařilo již dříve, protože od roku 1213 bylo broumovské panství v držení církevního řádu benediktinů. A ve středověku vždy platilo, že kde je klášter, tam se vaří i pivo. Současný pivovar byl pak založen již jako církevní v roce 1712 a v roce 1889 doplněn sladovnou. Na průmyslový pivovar s výstavem kolem 15.000 hl ročně má neuveřitelné množství druhů, barev a chutí piv. V areálu je nyní i pivovarské muzeum.

Více >>

Pivovar Březňák

Pivovar byl založen v roce 1753, byť první zprávy o pivovaru ve Velkém Březně jsou již ze začátku 17. století. Pivovar vaří tradiční českou technologií s otevřenou spilkou a ležáckými sklepy. Humnová sladovna se již nepoužívá. Pivovar byl od roku 1998 součástí Drinks Union a od roku 2010 je součástí skupiny Heineken. Roční výstav je cca 250.000 hl. Na etiketách je tvář pana Cibicha, zaměstnance železniční společnosti, od roku 1906.

Více >>

Pivovar Cvikov

Na staletou tradici vaření piva, které přerušili komunističtí plánovači v roce 1968, navazuje v původních prostorách od roku 2013 obnovený cvikovský pivovar. Slavnostního otevření se dočkal o rok později 29. listopadu 2014. Pivovar je nádherně a velmi vkusně zrekostruován. Sortiment stojí na spodně kvašených pivech českého typu s klasickou technologií varna - spilka - sklep.

Více >>

Pivovar Černá Hora

Podle uváděného data 1298 je Černohorský pivovar nejstarším průmyslovým pivovarem u nás. Dlouhá historie se projevuje i v současnosti, protože třeba původ označení světlého výčepního piva Tas je právě ve vlastníkovi Tasovi Černohorském z Boskovic z roku 1530. V současnosti má jeden z nejúspěšnějších pivovarů posledního desetiletí v sortimentu 14 druhů piv. Vedle tradičních piv stojí za zmínku licenčně vyráběný KVASAR podle minipivovaru v Senticích nebo pšeničný Velen. Pivovar patří od roku 2010 do skupiny Pivovary Lobkowicz.

Více >>

Pivovar Černý orel

V prosinci roku 2009 se v historickém centru města Kroměříže otevřel Pivovar ČERNÝ OREL. Název pivovaru včetně vyráběných piv pochází již z roku 1734, kdy zde stála původně Lékárna U Černého orla. Vyjděte také po schodech nahoru a ubytujte se v jednom z designových pokojů v hotelu či penzionu a těšte se brzkému otevření připravovaného wellness s pivními lázněmi. Pivovar ČERNÝ OREL má přibližně 900 hl výstav a od počátku uvařil již okolo 45 druhů piv.

Více >>

Pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice propojený se Středověkou krčmou je zdařilý projekt moderního pojetí gastroturistiky. Netradiční zážitek v podobě středověké mluvy obsluhy a menu, množství doplňkových akcí, muzeum, zámek v sousedství a program pro děti - to vše se nedá za jeden den stihnout a musíte se vrátit. Pivo se vaří tradičně na spodní kvašení s přímým otopem a dokonce se používá chlazení na otevřených chladících pánvích - štocích. Kvašení pak probíhá v dřevěných kádích a sudech.

Více >>

Pivovar Dobruška

Současný pivovar je na svém místě od roku 1868, byť doložená historie městského pivovarnictví sahá až do roku 1320, kdy město obdrželo právo várečné. Pivovar byl uzavřen v roce 1996, ale v roce 2002 byl naštěstí obnoven a doplněn o restauraci a bowling bar. Roční výstav je cca 2 500 hl a sortiment stojí na spodně kvašených pivech. Dvou ležácích (11 % Dobrušská a 12 % tradiční Rampušák) a dvou speciálech ( 13 % polotmavý Muderlant a 15% F. L Věk). Zajímavostí právě je, že dobrušským právovárečníkem byl i vlastenec F. L. Hek, předobraz to literárního F.L. Věka.

Více >>

Pivovar Eggenberg

Pivovar uvádí letopočet 1560 podle záznamů o pivovaru, ale současný by měl správně uvádět rok 1625, kdy se do současných prostor přestěhoval. V bývalé zbrojnici a vedle vdovského sídla matky Viléma z Rožmberka je v samém centru historického města. V novodobé historii je zkoušen nejen povodněmi, ale i konkurzy a likvidacemi. Podle posledních zpráv z webu pivovaru probíhá rekonstrukce a pivo značky Eggenberg se vaří v Pardubicích.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz