Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Minipivovar Luční bouda

Nejvýše položený pivovar v České republice (1410 m.n.m.) je na horské chatě Luční bouda od roku 2012. O původu označení piva Paroháč jsou k dispozici dva příběhy. První zcela prozaický hovoří o jelenech spásajících horské louky v okolí. Druhý pak, lehce košilatý, vám jistě ochotně při prohlídce vyloží sám pan sládek. Sortiment spodně kvašených ležáků doplňuje svrchně kvašený speciál Indian Pale Ale nebo pšeničný speciál.

Více >>

Minipivovar v Jelínkově vile

Při hlavní silnici na Třebíč, hned za mostem přes řeku, funguje od roku 2004 Malostránský minipivovar. Piva se jmenují Harrach po někdejším majiteli velkomeziříčského pivovaru, ten byl uzavřen v roce 1949. Roční výstav je cca 1000 hl a spodně kvašený světlý a tmavý ležák doplňují různé speciály. Pivovar sídlí v hotelu Jelínkova vila, pojmenovaném podle významného regionálního podnikatele počátku 20.století.

Více >>

Minipivovar Veselka Litomyšl

Proč je v Prodané nevěstě opěvováno pivo? Protože autor, Bedřich Smetana, byl synem sládka Františka Smetany. Odtud už je jen logická spojka, proč jsou zdejší spodně kvašené ležáky označovány přídomkem Bedřichovy. Pivovar byl založen v říjnu 2013 s plánovaným ročním výstavem 300 hl. Technologie je klasicky česká i s otevřenou spilkou.

Více >>

Mostecký kahan

Od roku 2009 se Most vrátil na pivní mapu. Tu opustil v roce 1998 po zavření moderního pivovaru postaveného v sedmdesátých letech. Současný minipivovar s kapacitou 650 hl ročně staví na spodně kvašených ležácích, které doplňuje bohatý sortiment speciálů. Většina piv nese označení Mostecký kahan. Zajímavostí je, že pivovar obývá prostory bývalého kina Kosmos.

Více >>

Novoměstský pivovar

Když se pivovar v roce 1993 otvíral, tak měl v Praze na poli restauračních pivovarů jediného konkurenta. Návštěvník si může projít celou klasickou technologii i s otevřenou spilkou. Sklepení je rozděleno do deseti sálů s kapacitou 400 osob, ale pro velkou oblíbenost zahraničními návštěvníky vždy doporučuji rezervaci předem. Roční výstav je cca 1400 hl a sortiment je klasický. Světlý a tmavý 11% ležák plzeňského typu doplňuje pšeničné pivo a piva ochucená.

Více >>

Pardubický pivovar

Moderní akciový pivovar byl založen v roce 1871 a již v roce 1872 navařil přes 6000 hl piva. Název pivovaru i piv je odvozen od mocného moravského rodu Pernštejnů, který zakoupil panství již v 15. století. V tradičním sortimentu spodně kvašených piv vyniká již od roku 1890 vařený speciál 19 % Porter. Rekordní výstav z roku 1993 byl 310.000 hl. V současnosti pivovar vystavuje cca 110.000 hl piva ročně.

Více >>

Parní pivovar Hauskrecht

Od roku 2014 vaří pivo v jedinečném prostoru bývalých brněnských jatek pan Petr Hauskrecht, který pivovaru postoupil i své jméno. Jméno samo je v pivovarském světě pojmem a pan sládek prošel řadou pivovarů a v každém zanechal významnou stoupu. Světlé ležáky českého typu doplňují různé speciály.

Více >>

Penzion Nový Rybník

Kousek od Příbrami vznikl v roce 2013 v penzionu Nový Rybník minipivovar. Základem sortimentu jsou spodně kvašené ležáky pod názvem Baštýř. V penzionu je samozřejmě i možnost ubytování, včetně lázeňských služeb.

Více >>

Pivovar - Restaurant Novosad

Jediný pivovar spojený se sklárnou na našem území je od roku 2002 v Harrachově. Vlastník nejstarší fungující sklárny na světě vaří klasická spodně kvašená piva českého typu. Z provozních důvodů vaří pro zaměstnance sklárny i Huťskou osmičku, ale základem sortimentu je světlý ležák František a tmavý ležák Čerťák, podle místního označení hory s dominantou Harrachova, skokanskými můstky. Roční výstav je cca 1 200 hl.

Více >>

Pivovar a restaurace U Fleků

Není u nás staršího restauračního pivovaru než U Fleků. Rok založení 1499, malebné prostředí, jedinečný Flekovský tmavý ležák, to vše musí každý pivní cestovatel alespoň jednou zažít. A protože je pivovar oblíbeným cílem zahraničních výprav, tak si pro větší skupinu vždy udělejte rezervaci. Roční výstav je kolem 2000 hl. V objektu je i kabaret s pravidelnou produkcí a hlavně jedinečné pivovarské muzeum se starodávnou sladovnou.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz