Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Královský pivovar Krušovice

Letopočet 1581 odkazuje na zakoupení pivovaru císařem Rudolfem II. Pivovar regionálního významu s výbornou pověstí kupuje v roce 1992 skupina Binding Brauerai. Na přelomu tisíciletí byla provedena přestavba původního pivovaru. Původní historické objekty dnes slouží administrativě a v sousedství vyrostl supermoderní provoz. Sortiment spodně kvašených piv doplňuje pivo pšeničné. Pivovar je od roku 2007 součástí globální nizozemské skupiny HEINEKEN.

Více >>

Kynšperský pivovar

Pivovar odkazuje na rok 1595, kdy bylo městu potvrzeno právo várečné. Vlastní pivovar byl založen roku 1620 a úspěšně fungoval až do roku 1951, kdy byl centrálními plánovači zrušen. Z mrtvýchvstání nastalo v roce 2013. Kapacita pivovaru je 10 000 hl ročně a v objektu je i hotel a restaurace. Všechna spodně kvašená piva v produkci nesou jméno Kynšperský zajíc.

Více >>

Městský pivovar Štramberk

Štramberk se na pivní mapy vrátil v roce 2005 jako Městský pivovar a naleznete jej přímo na náměstí. Starý pivovar byl uzavřen 1854 a později zbourán, ale současný navazuje na ještě starší dobu, když sídlí v původním právovárečném domě. A jak by se asi pivo ve Štramberku mohlo jmenovat? 11 % ležák je Trubač a speciál 14% Ušák s příchutí štramberských uší.

Více >>

Městský podorlický pivovar

V roce 2008 byl obnoven pivovar v Rychnově nad Kněžnou. Navazoval na původní pivovar zakoupený roku 1913 od hraběte Kolowrata předkem současného majitele. Pivovar fungoval do roku 1962, kdy byl přeměněn na sodovkárnu. Vnuk původního majitele požádal v restituci o vrácení a postupně od roku 1993 vrací objektu původní půvab a využití. Pivovar má kapacitu z původních 1000 hl nyní cca 1800 hl. Názvy piv jsou částečně odvozeny od literárních postav Poláčkova románu Bylo nás pět (Zilvar).

Více >>

Měšťanský pivovar v Havlíčkově Brodě

Měšťanský pivovar byl založen v roce 1834. Město mělo právo várečné již ve 14. století. Název pivovaru a piv odkazuje na Karla Havlíčka Borovského. Pivovar vaří spodně kvašená piva plzeňského typu i svrchně kvašené pivo IPA - India Pale Ale. V pivovaru je unikátní moderní vertikální varna, kterou jinde neuvidíte. Pivovar má i vlastní humnovou sladovnu. Roční výstav je cca 85 000 hl piva. Pivovar vaří i značky zaniklých pivovarů v Hradci Králové a Svitavách. Přímo v areálu je i pivovarská restaurace s příjemnou zahrádkou.

Více >>

Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanské pivovarnictví v Poličce (město založeno 1265) vzniká založením společenství 113ti majitelů právovárečných domů roku 1517. Od roku 1771 měl již pivovárek společnou varnu v domě č.p.18 na náměstí. Po katastrofickém požáru města 10. července 1845 byl pivovar přenesen za hradby, kde stojí od roku 1865. V novodobé historii unikl plánovanému zániku socialistických plánovačů a 1.května 1994 převzali dědicové právovárečníků po tříletém soudním sporu pivovar do své péče. Pivovar se postupně obnovoval a zveleboval. Dnes je nejstarším technologickým prvkem měděná varna Novák & Jahn z roku 1930.

Pivovar vaří výhradně spodně kvašená piva českého typu (světlé a tmavé výčepní pivo, světlý ležák a speciály Eliška - 13° tmavé speciální pivo a František Bittner - 13° světlé speciální pivo). Zajímavostí je, že chmelí výhradně hlávkovým žateckým chmelem. Výstav roste a překročil již 110.000 hl ročně.

 

Více >>

Minipivovar Friesovy boudy

Od roku 2013 je na hřebenech Krkonoš o pivovar více. Nachází se v penzionu Andula. Historie Friesových bud sahá až do 17. století. Sortiment stojí na spodně kvašeném pivu Fries 12%, které doplňuje 13 % polotmavý speciál a 14 % Ale.

Více >>

Minipivovar Kolštejn

Již před 700 lety bylo místo současného pivovaru spjato s pivem. Sídlí totiž v objektu bývalého fojtství, a to mělo právo vařit a šenkovat pivo. Novodobý pivovar se začal budovat v roce 2012 a vysvěcen byl 28.3.2013. Sortiment tvoří spodně kvašená piva českého typu. V areálu je restaurace i ubytování.

Více >>

Minipivovar Kosíř

Od roku 2014 se vaří v obci Lhota pod Kosířem pivo, které se názvem odkazuje k nedalekému nejvyššímu vrcholu Hané, tj. 442 m.n.m vysokému Kosíři, od něhož převzal pivovar i své jméno. Pivovar vaří standardně dva světlé ležáky českého typu a příležitostně je doplňuje vícestupňovými speciály.

Více >>

Minipivovar Labuť

Od roku 2010 se vaří opět v Litoměřicích pivo. V hotelu přímo v centru města se ročně uvaří cca 600 hl piva. Základ tvoří spodně kvašený ležák Labuť, který kromě světlého výčepního piva doplňují i různé speciály např. typu Ale a IPA.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz