Přihlášení | Registrace

Zapomenuté heslo
zážitek ― zábava ― poznání Vstoupit

Přehled pivovarů s prohlídkami


Akciový pivovar Dalešice

V Dalešicích se prvně pivovar zmiňuje již roku 1609. Moderní pivovar zde po roce 1882 staví pivovarský velkopodnikatel Anton Dreher. Naštěstí zůstal po roce 1977, kdy byl pivovar uzavřen, založen různým nepořádkem. A tak mohlo být v roce 2003 otevřeno mimořádné Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví s celou řadou originálních kusů tehdejší technologie. Vlastní nový restaurační pivovar má kapacitu cca 5000 hl a pivo dodává i do okolí. Zajímavostí je, že dalešický pivovar si zahrál v legendárních Postřižinách nymburský pivovar.

Více >>

Balónový pivovar

V prostorách jedinečného Balónového hotelu Radešín vznikl po přestavbě v letech 2015/2016 první Balónový pivovar. Ten tak navazuje na historii z roku 1597, kdy se v prostorách hotelu již pivovar nacházel. Pivovar byl slavnostně otevřen 13.4.2016. Aktuální nabídka Balónového pivovaru je 11° Samuel (světlý ležák), 12° Milk Stout a 13° Polotmavý speciál 15° IPA.

Více >>

Břevnovský klášterní pivovar

Současný pivovar navazuje na pravděpodobně jeden z nejstarších pivovarů na našem území. Svatý Vojtěch byl velmi pohoršen nadměrnou konzumací piva a požadoval udajně na panovníkovi zákaz jeho vaření. K tomu naštěstí nedošlo a tak se pivo vařilo nejen na Břevnově. Pivovar z roku 1720 ukončil výrobu roku 1889 a byl nakonec zbourán. Současný moderní vznikl v roce 2012 a ihned si získal řadu obdivovatelů. Základ sortimentu tvoří spodně kvašené ležáky pod značkou Břevnovský Benedict. Ten je však průbežně doplňován o různé speciály.

Více >>

Budějovický Budvar

Budějovický Budvar byl založen roku 1895 jako Český akciový pivovar a od svého vzniku se nachází na stejném místě. Pivovar má stále z důvodu známkoprávních sporů statut národního podniku a jeho zřizovatelem a vlastníkem je tak nadále stát. Pivovar vaří spodně kvašená piva a základem sortimentu je 12 % světlý ležák. Roční výstav přesahuje 1.400.000 hl piva. Více než polovina produkce míří do zahraničí a pivovar je tak jedním z největších exportérů českého piva.

Více >>

Černokostelecký pivovár

Černokostelecký pivovar založený roku 1841 se postupně probouzí k obnovení tradičního vaření piva. A když tradiční, tak se rovnou v přímým otopem varny a dokonce otevřenými štoky. V současnosti vaří v prostorách původní spilky Šnajdrův minipivovar. Útuplý zájezdní hostinec nabízí pivo nejen z místního minipivovaru, ale i dalších malých provozů. Součástí pivovaru je i obsáhlé pivovarské muzeum.

Více >>

Domácí pivovárek Velký Rybník

Pivovar vaří již od roku 2005 a sídlí v restauraci U hastrmana. Počátky vaření na sporáku vystřídala tradiční technologie varna-spilka-sklep. Roční výstav je cca 500 hl a sortiment je velmi široký. Od spodně kvašených piv českého typu po svrchně kvašená. Historický soupis vařených druhů čítá na webu cca 80 záznamů.

Více >>

DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice

Právo várečné získaly Strakonice v roce 1367. Měšťanský pivovar byl pak založen roku 1649. Na současném místě stojí pivovar od roku 1873 a od roku 2005 je jeho majitelem opět město. Roční výstav je cca 70 000 hl a většina sortimentu nese jméno Dudák. Spodně kvašené ležáky plzeňského typu postupně doplnilo několik různě silných speciálů.

Více >>

Hasičský pivovar Bítov

Rodina Tesařova se gastronomii a ubytovacím službám na Vranovsku věnuje již několik desetiletí. V roce 2013 se rozhodli i pro vlastní pivo. Za tímto účelem zakoupili v Bítově od obce bývalou hasičskou zbrojnici. V listopadu 2015 pak uvařili své první pivo.  Pivovar byl slavnostně otevřen 5.12.2015. Sortiment bude mít základ v nefiltrovaném světlém, tmavém a polotmavém pivu českého typu. Do budoucna se plánuje i vaření speciálů. Roční kapacita pivovaru je až 900 hl.

Více >>

Hostinský pivovar Moritz

Restaurační minipivovar vaří od roku 2006. Jméno má po Moritzi Fischerovi, staviteli z konce 19. století. Pivovar vaří spodně kvašenou desítku a dvanáctku. Příležitostně doplněné o 13 % černou Terezu a polotmavou 11% Maisel. Útulná restaurace v prvorepublikovém duchu sází va výtečnou kuchyni. V létě funguje i zahrádka přes ulici u Terezské brány. Roční výstav je cca 600 hl.

Více >>

Jihlavský radniční právovárečný pivovar

Radniční právovárečný pivovar v Jihlavě byl otevřen v roce 2011. Jak název napovídá, je umístěn v bývalém právovárečném domě přímo v centru královského horního města. Ke spodně kvašenému ležáku Ignác, který tvoří základ produkce, přidává během roku řadu speciálů. Roční výstav je cca 1000 hl.

Více >>


Kontakt

Kontaktní adresa:

Luční 127
250 69, Vodochody

Telefon:

+420 602 192 820

E-mail:

info@PivniCesta.cz